Kto może korzystać z komory hiperbarycznej?

Komora hiperbaryczna to nowoczesna i udowodniona naukowo metoda leczenia wielu różnych schorzeń. W komorze hiperbarycznej pacjent poddaje się tlenoterapii i w ten sposób może zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zdecydowana większość pacjentów może korzystać z tej terapii, poza kilkoma przypadkami.
Tlenoterapia hiperbaryczna – dla kogo jest wskazana?
Tlenoterapia hiperbaryczna to coraz popularniejsza metoda leczenia schorzeń przewlekłych, która może pomóc również w trakcie rekonwalescencji lub rehabilitacji. Terapia tlenem opiera się na działaniu komory hiperbarycznej medycznej o ciśnieniu 3.2 ATA. Tlenoterapia hiperbaryczna wskazana jest przede wszystkim dla następujących grup pacjentów:
- osoby w trakcie rekonwalescencji, na przykład po zabiegach chirurgicznych, wypadkach, kontuzjach;
- osoby po chorobach płuc, grypie;
- pacjenci, którzy przeszli infekcje bakteryjne i grzybicze;
- osoby, które mają trudno gojące się rany;
- pacjenci z AZS, chorobami skóry.
Na komorę hiperbaryczną może zdecydować się prawie każdy, nawet osoby nie przejawiające konkretnych objawów chorobowych.
Zalety tlenoterapii hiperbarycznej
Pacjent oddycha czystym tlenem w atmosferze o podwyższonym ciśnieniu, co wpływa korzystnie na jego organy wewnętrzne oraz samopoczucie i zdrowie somatopsychiczne. Podwyższone ciśnienie sprawia, że tlen dociera do tych miejsc w organizmie, które nie są ukrwione i przenika przez tkanki. W ten sposób następuje usprawnienie regeneracji organizmu, przyspieszenie gojenia się ran, poprawa wydolności, a także spowolnienie procesów starzenia (działanie anti-aging).
Komora hiperbaryczna – Poznań to miasto, w którym można znaleźć HBOT firmy Oxmedica. Sprawdź koniecznie komora hiperbaryczna Oxomedica i dowiedz się więcej na temat korzyści na tej stronie: https://oxomedica.pl/tlenoterapia-korzysci
Komora hiperbaryczna – przeciwwskazania
Tlenoterapia hiperbaryczna jest niewskazana w następujących przypadkach:
- nieleczona odma płucna, przebite płuca, przejście zabiegu torakotomii w ostatnich 3 miesiącach;
- stosowanie leków, używanych w czasie chemioterapii;
- przyjmowanie takich leków jak disulfiram (antabuse) oraz octan mafenide (sulfamylon);
- wszczepiony rozrusznik serca (chyba że jest to nowoczesny model, pozwalający między innymi na latanie samolotem);
- wszczepiony aparat słuchowy z elektroniką, której nie można wyjąć;
- pęknięty bębenek w uchu;
- padaczka, astma, rozedma płuc, ciąża, klaustrofobia – w tych wszystkich wypadkach tlenoterapia hiperbaryczna jest możliwa, ale dopiero pod kontrolą lekarza.
Poza wyżej opisanymi schorzeniami lub trudnościami, pacjenci mogą korzystać z komory hiperbarycznej. Warto jednak pamiętać o tym, że jeśli pojawiają się jakieś wątpliwości, to najlepiej skontaktować się z lekarzem, aby mieć pewność.
Przeczytaj o przeciwwskazaniach również tutaj: https://oxomedica.pl/komora-hiperbaryczna-przeciwwskazania
Materiał sponsorowany.