Jak przygotować skórę do solarium? Poradnik dla początkujących

Kilka dni przed wizytą w solarium
Zadbajmy o to, aby nasza skóra była odpowiednio przygotowana do zabiegu opalania. Podstawą jest złuszczenie i nawilżenie.
Pierwszy krok takiej pielęgnacji to peeling, który usunie martwy naskórek. Zabieg złuszczania wykonany pod prysznicem to dodatkowy relaks i gwarancja oczyszczenia skóry. Można użyć produktu drogeryjnego lub przygotować peeling samemu. Wystarczy wymieszać cukier z miodem lub użyć namoczonych w mleku płatków owsianych. Wymasowanie nimi ciała uczyni skórę gładką i gotową do kąpieli słonecznej.
Kolejnym ważnym etapem jest nawilżenie. Skóra, która jest przesuszona, może nierówno przyjąć opaleniznę, a przecież zależy nam, aby po wyjściu z solarium wyglądać pięknie. W tej kwestii pomogą balsamy nawilżające, olejki lub oliwki. Należy aplikować je na skórę już kilka dni przed opalaniem. Dobrym sposobem jest wmasowywanie oleistych produktów na mokrą skórę.
To trzeba wiedzieć zanim odwiedzimy solarium
Wyspecjalizowany personel poinstruuje nas o zasadach korzystania z zabiegów w solarium. Gwarancją bezpiecznego opalania jest sprzęt posiadający atesty oraz czas naświetlania dobrany do kondycji skóry. Z tego względu warto, aby personel wiedział, że to nasza pierwsza wizyta w solarium. W takiej sytuacji kąpiel słoneczna nie powinna być dłuższa niż 5-10 minut. Wybierając konkretne miejsce sprawdźmy opinie i informacje dostępne na stronie internetowej. To bardzo istotne, aby miejsce było nieprzypadkowe i dobrze oceniane.

Jak się przygotować w dniu wizyty w solarium?
Niezależnie od tego, jaki sposób opalania wybierzemy, trzeba pamiętać o pewnych zasadach, które bardzo ułatwią każdą wizytę. Do solarium wybieramy się po dokładnym oczyszczeniu skóry z makijażu. Warstwa kosmetyków utrudni opalanie, może też spowodować reakcję alergiczną.
Nie aplikujmy w tym dniu antyperspirantu, gdyż alkohol zawarty w produkcie mógłby podrażnić opalaną skórę. Z tego samego powodu nie spryskujmy się perfumami. Oliwienie ciała w dniu wizyty na solarium także jest złym pomysłem. Można za to skorzystać z przyspieszaczy opalania, które znajdziemy w ofercie solarium, gdyż te kosmetyki wspomagają produkcję melaniny.
Przed zabiegiem zdejmijmy biżuterię i zegarek. Osoby noszące szkła kontaktowe, muszą pamiętać o ich wyjęciu. Usta zabezpieczamy kredką ochronną, gdyż są bardzo delikatne i narażone na przesuszenie. To wszystko! Zastosowanie tych kilku prostych zasad sprawi, że wizyta w solarium będzie przyjemnością, a jej efekt zachwyci nawet tych najbardziej wymagających.
Materiał sponsorowany
To już nie ma o czym pisać? Nic się w powiecie nie dzieje, że i takich bzdurach tu czytam? Szok. . .