Jak wygląda zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

Wśród licznych zabiegów pozwalających poprawić wygląd skóry, radiofrekwencja mikroigłowa cieszy się w ostatnich latach wyjątkową popularnością. Ta innowacyjna metoda liftingu skóry zyskała uznanie klientek gabinetów medycyny estetycznej ze względu na rezultaty, które można dzięki niej osiągnąć, a także takie cechy jak nie inwazyjność czy szybki przebieg całej procedury. Jak właściwie przebiega ten zabieg i czego potrzebuje salon urody, by wykonywać go w skuteczny i bezpieczny sposób?
Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa łączy w sobie dwie techniki zabiegowe, od lat stosowane w medycynie estetycznej. Są to RF (czyli fale radiowe) oraz mikronakłuwanie. Dzięki zastosowaniu ich jednocześnie w ramach pojedynczego zabiegu możliwe jest uzyskanie jeszcze lepszych efektów procedury. W zabiegu tym skóra poddawana jest mikroigłowemu nakłuwaniu z wykorzystaniem specjalnej głowicy, która następnie emituje w głąb skóry fale radiowe. W większości przypadków zabieg jest całkowicie bezbolesny — klientki odczuwają ciepło, lekkie mrowienie (a niekiedy również delikatne pieczenie) w poddawanych zabiegowi obszarach skóry.
RF frakcyjny — jakie rezultaty pozwala uzyskać?
Mikronakłuwanie wespół z falami radiowymi oddziałują zarówno na zewnętrzne, jak i głębsze partie skóry. Radiofrekwencję mikroigłową najczęściej wykonuje się w obrębie twarzy. Możliwe do uzyskania dzięki temu zabiegowi rezultaty to między innymi uczynienie skóry bardziej elastyczną, jędrną i gładką. RF frakcyjny to skuteczny sposób na spłycenie zmarszczek, na przykład tych w okolicach oczu.
Emitowana przez urządzenie fala radiowa stymuluje tworzenie się nowych włókien kolagenowych, zapewniając tym samym długofalowy efekt regeneracji skóry. Same nakłucia wykonane mikroigłami również mają działanie stymulujące procesy odnowy tkanki. Radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana także w celu zniwelowania przebarwień lub rozszerzonych porów, uzyskania efektu napiętej skóry czy zredukowania widoczności rozstępów.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej — co jest potrzebne?
Do wykonania zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej potrzebne jest odpowiednie urządzenie. Powinno ono łączyć w sobie przynajmniej dwa tryby działania – mikronakłuwanie i emisja fali radiowej. Sprzęty, z których pomocą można wykonać RF frakcyjny znajdziesz na przykład w ofercie polskiej hurtowni kosmetycznej Cosmed24, na stronie http://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne-hi-tech/rf-frakcyjny/.
Podczas wyboru urządzenia warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak możliwość regulacji parametrów (w szczególności głębokości wkłucia mikroigieł czy intensywności pracy). Przydatne będą również dodatkowe funkcjonalności, takie jak funkcja vacuum. Gabinety medycyny estetycznej dysponujące pomieszczeniami o niewielkim metrażu mogą zdecydować się na zakup mniejszego egzemplarza, który będzie można ustawić na biurku. Nie należy zapomnieć także o zaopatrzeniu się w zestaw modułów mikroigłowych jednorazowego użytku.
Materiał sponsorowany