Miejsca z największą ilością wypadków w Polsce. Powiat lwówecki w TOP 10

Portal “Polska w liczbach” zgromadził dane na temat miast, w których doszło do największej liczby wypadków zakwalifikowanych jako przestępstwa drogowe. Jak się okazuje w rankingu dominują powiaty z województwa Dolnośląskiego. Kto wypadł najgorzej?
Komenda Główna Policji opublikowała statystyki, z których wynika, że w województwie dolnośląskim w ubiegłym roku doszło do 1730 wypadków na drogach. Co w porównaniu z poprzednim rokiem daje tendencję wzrostową (9,6%).
Według statystyk do największej liczby wypadków dochodzi w piątki (17,1%) między godziną 16:00 a 16:59. Tego też dnia najwięcej osób zostaje rannych. Wyjątkowo niebezpieczne weekendy na polskich drogach mogą potwierdzić także inne dane statystyczne prowadzone przez KGP. W soboty (16,6%) zmarło najwięcej ofiar wypadków.
Portal “Polska w liczbach” opublikował zestawienie miast z największą liczbą przestępstw drogowych stwierdzonych na 1000 mieszkańców. Autorzy zestawienia przygotowali je na podstawie danych z Głównego Urzędu Statystycznego.
Funkcjonariusze mówią, że w przypadku zderzenia pojazdów przestępstwa od wykroczeń odróżnia w główniej mierze to, czy ktoś nie został poszkodowany oraz jak długo trwała hospitalizacja. Przestępstwem również jest złamanie przepisów np. jazda pod wpływem alkoholu (powyżej pół promila.)
Jeśli zdarzenie wygląda poważnie, ale żaden z jego uczestników nie został poszkodowany, to wówczas określamy je jako kolizję i mamy do czynienia z wykroczeniem. W przypadku gdy obojętnie który z jego uczestników zostanie poszkodowany i trafi do szpitala na dłużej niż 7 dni, mówimy o przestępstwie, a sprawa trafia do sądu – tłumaczy aspirant Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dla motofakty.pl
W jakich powiatach wg. prowadzonych statystyk dochodzi do największej ilości przestępstw drogowych? 40% listy to powiaty znajdujące się na terenie Dolnego Śląska.
- p. otwocki: 4,9/1000
- p. lwówecki: 4,8/1000
- p. goleniowski: 4,6/1000
- p. zgorzelecki: 4,5/1000
- p. polkowicki: 4,4/1000
- p. lipski: 4,0/1000
- p. kępiński: 4,0/1000
- p. wschowski: 3,9/1000
- p. kamieński: 3,9/1000
- p. lubański: 3,8/1000
Źródło: motofakty.pl